Dr. Gülin GÜNERİ - Kısa Özgeçmiş

Gülin GÜNERİ, orta ve lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nde, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinin hemen ardından 1998-2000 yıllarında Profil International ve 2000-2001 yıllarında da Arthur Andersen danışmanlık şirketlerinde çalıştı. Yönetim Danışmanı olarak önde gelen ulusal ve uluslararası şirketlerin yeniden yapılandırma projelerinde yer aldı. Proje kapsamında örgütsel yapılar, görev ve sorumluluklar, iş akışları, yönetim sistemleri, takım potansiyeli ve kurum kültürü konularında analizler gerçekleştirdi.

2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen Güneri, Şikago’da Illinois School of Professional Psychology Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 2006 yılında mezun olduktan sonra iki sene boyunca yine Şikago’da (ABD) isim yapmış özel bir klinikte çalışarak, erişkin depresyonu, anksiyete bozuklukları ve yeme bozuklukları üzerine ihtisaslaştı. İhtisasın hemen ardından Illinois eyaletinin sunduğu lisans sınavını geçerek Amerika Birleşik Devletleri’nde “Klinik Psikolog” unvanını aldı. 2008 yılında Şikago’da kendi muayenehanesini açtı ve erişkinlere bireysel, çift ve aile danışmanlık hizmetleri sundu. Kronik stres, depresyon, kaygı ve yeme bozuklukları yaşayan erişkinlere “Diyalektik Davranış Terapisi” tekniğini kullanarak grup terapisi yapan Şikago’daki sayılı psikologlar arasında yer aldı.

Şikago’da 11 sene yaşadıktan sonra, 2011 yılının Mart ayında Türkiye’ye kesin dönüş yapan Güneri, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün kurucu üyeleri arasında yer aldı. Yardımcı Doçent Doktor unvanı alarak, 1 Nisan 2011 – 30 Haziran 2012 tarihleri arasında, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

2012-2014 tarihleri arasında, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak, Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Master programında ve Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans programında psikoloji dersleri verdi. Eylül 2013 tarihinden itibaren Yardımcı Doçent Doktor olarak Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora programında psikoloji desleri vermektedir. Ayrıca, İmago Psikoterapi Merkezi’nde erişkinlere bireysel, çift ve evlilik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Gülin GÜNERİ’nin klinik psikoloji alanında uzmanlık alanları aşağıda belirtilmiştir.
1) Erişkin Duygudurum Bozuklukları: Depresyon, BiPolar Bozukluklar, Duygu durumu dalgalanmaları
2) Erişkin Anksiyete Bozuklukları: Panik Atak, Obsesif- Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Sosyal Fobi, Genel Kaygı Bozukluğu
3) Yeme Bozuklukları: Anoreksiya Nervoza, Bulimia Nervoza, Aşırı Yeme Bozukluğu, Aşırı Şişmanlık (Obezite), Kronik diyet yapma hali.

Gülin Güneri Özgeçmiş